Du er her: Ørland Kultursenter / På plakaten
(Klikk på bildet for å se det i full størrelse.)

Trekkspilltreff Fosen
Trekkspilltreff Fosen
Fra treffet i Leksvik 2009.

TREKKSPILLTREFF FOSEN

Konsert i Store sal lørdag 5.juni kl. 15
4. - 6 juni 2010 arrangeres Trekkspilltreff Fosen (også kalt Fosentreffet). Dette er et trekkspilltreff for alle klubbene på Fosen og inviterte gjesteklubber. I år er det Ørland som er vertskommune for arrangementet.  Blant de inviterte gjestene kan nevnes Søndre Trondhjems Spellemannslag med Tor Erik Jenstad i spissen. Jenstad er vel mest kjent fra Dialektmagasinet i NRK Trøndelag.
 
Utdrag fra programmet for helga:
 
Fredag 4. juni:
Deltakerne ankommer festivalområdet og blir anvist plass for camping m.m.
 
KL 21:00
LÅVEDANS PÅ AUSTRÅTT GÅRD for deltagerklubber og andre inviterte fra lag og organisasjoner på Fosen. God og variert dansemusikk besørges av bandet "Full Rulle", et band som har fått god omtale etter sine opptredener. Inviterte gjester anbefales å pusse opp danseskoene og ta med godt humør.  Vi ser fram til et trivelig arrangement på låven på Austrått Gård.
 
 
Lørdag 5. juni:
Kl 11:30           
De ulike trekkspillklubbene underholder rundt om på bygda.
 
Kl 15:00         
Stor trekkspillkonsert i Ørland Kultursenter.  Konserten er åpen for alle. Inngang kun kr 50,- pr. pers.
Her får dere mye god underholdning for en rimelig penge.
Konferansier for konserten er  TOR ERIK JENSTAD, kjent fra dialektmagasinet i NRK Trøndelag. Underveis vil vi prøve å få til et mini-dialektmagasin hvor publikum får komme med ord og uttrykk til dialektgeneral Jenstad. Vi håper mange finner veien til konserten i Ørland Kultursenter denne dagen.  Billett får kjøpt ved ankomst eller her på våre nettsider  
 
Rss
Billetter
På plakaten